Giyinme Odası Nasıl Olmalıdır?

Yeni yapılan evlerin pek çok farklı alanları bulunmaktadır. Evin odaları yapılacak işlere göre dizayn edilir. Bazı evlerin içerisinde giyinme odası da bulunmaktadır. Giyinme odası, özellikle hazırlanmaya ve görünüme oldukça önem veren kişiler için önemlidir. Giyinme odalarında sadece giysi ve aksesuar dolapları, çekmeceler, askılıklar, oturma alanı ve aynalar bulunmaktadır. Dilerseniz farklı süs eşyalarıyla da dekore edebilirsiniz.

Giyinme Odasında Olması Gerekenler

Eğer bir giyinme odası tasarlamak istiyorsanız ihtiyacınız olan eşyalar şunlar olacaktır;

  • Raylı dolap
  • Eşya kutusu
  • Boy aynası
  • Askılıklar
  • Oturma alanı eşyaları
  • Makyaj masası ve aynası
  • Sandalye

Bu eşyalar bir giyinme odasında bulunmalıdır. Raylı dolaplar geniş iç hacmi ve çoklu bölmeleriyle oldukça kullanışlıdır. Aynı zamanda, modern bir görünüme sahiptir. Eşya kutuları, aksesuar, takı ve çantalar için kullanılabilir. Ayna olarak hem boy aynası hem de makyaj aynası gereklidir. Askılıklar raylı dolaplarda bulunur ancak dilerseniz ekleyebilirsiniz. Oturma alanı için, tekli koltuklar, tabureler ya da çok yer kaplamayan puflardan kullanabilirsiniz. Makyaj masası ve sandalyesi kadınlar için oldukça önemlidir. Makyaj masanıza da parfümlerinizi, makyaj malzemelerinizi ya da sık kullandığınız eşyalarınızı koyabilirsiniz.

Raylı Dolap Dizaynı

Raylı dolaplar oldukça kullanışlı ve şık dolap modelleridir ve bir giyinme odası için en ideal seçimdir. Raylı dolapların içerisinde, raflar, bölmeler, askılıklar ve çekmeceler bulunmaktadır. Günlük kullandığınız rahat kıyafetleriniz için rafları ve bölmeleri kullanabilirsiniz. Özel ya da kırışmasını istemediğiniz kıyafetleriniz için askılıkları kullanabilirsiniz. Çekmeceler genelde ayakkabılar için kullanılmaktadır. Dilerseniz çeşitli aksesuarlarınızı da koyabilirsiniz.

Giyinme Odası Dekorasyonu

Dekorasyonunuzu odanızın genişliğine göre ayarlamalısınız. Dar bir odanız varsa dolaplar beyaz, duvarlar açık renklerde olmalıdır. Dilerseniz ortaya küçük bir yolluk koyabilirsiniz. Aydınlatma için beyaz ışık daha uygun olacaktır. Göz yoracağını düşünürseniz sarı ışık kullanabilirsiniz. Boy aynası raylı dolabın kapağında olabilir. Aynalı ray dolap seçerseniz ayrı bir boy aynasına ihtiyacınız olmaz. Ayrı alacaksınız dolabın yakınına koyabilirsiniz. Oturma alanı ise odanın giriş kısmında olmalıdır.