Kolon Rafları / Mağaza Kolon Rafları Nasıl Olmalıdır?

Kolon rafları, günümüzde marketlerde en sık karşılaştığımız uygulamalardan birisidir. Bir kolonun etrafını saran ve ürünlerin sergilenmesini sağlayan bu raflar, bijuteri işletmelerinde de sıkça kullanılmaktadır. Bazen farklı malzemelerden üretilebiliyor olsalar da esas amaçları yerden tasarruf ederken maksimum kullanım sağlamaktır.

Kolon Raflarının İşletmelere Faydaları

Kolon rafları iş yerlerine pek çok açıdan fayda sağlamaktadır. Özellikle büyük alışveriş merkezlerinde, marketlerde sıkça karşılaştığımız kolon rafları ürünleri işletmelere:

  • Yerden tasarruf etme imkanı,
  • Ürünleri bölümlere rahatça ayırabilme seçeneği,
  • Depolama alanının genişlemesi gibi artı değerler sunmaktadır.

Ürünlerin her zaman kaliteli bir şekilde sergilenmesiniz, kolonların da işletmenizin bir parçası olduğunu göstermek istiyorsanız mutlaka kolon rafları kullanmalısınız. Aynı zamanda pek çok farklı malzemeden yapılan kolon rafları, kolonun etrafına geçirilerek sabitlenmektedir. Böylece herhangi bir olumsuz durumda etrafa dağılması da engellenebilir.

Hammadde Çeşitliliği

Kolon rafları sayesinde işletmenizin her alanını kullanmış olursunuz. İşletmenizin ortasında duran ve işlevi binayı ayakta tutmak olan kolonlarınızı bir depolama alanına, kolon rafları sayesinde kolayca çevirebilirsiniz. Kolon raflarının üzerinde genellikle etiket takma kısmı bulunmaktadır. Arka kısmı metal karışımlı bir plakayla örtülerek, kolonun etrafını sarması sağlanır. Özellikle çelik malzemelerden üretilen kolon rafları, son derece kaliteli ve paslanmaz olmaktadır.

Kolon Raf Çeşitliliği

Kolon rafları ahşap malzemelerden de üretilebilmektedir. Üzeri kaplamalı olan bu ahşap malzemeler, suya ve diğer dış etmenlere dayanıklı hale getirilerek üretilmektedir. Kolonların kalınlığı ve genişliği bu tip durumlarda ikinci plana atılmakta, her kolon için özel olarak kolon rafı üretimi sağlanmaktadır. Çift yönlü olarak üretilebilen kolon rafları, genellikle yiyecek ürünlerinin sergilendiği alanlarda çokça kullanılmaktadır.

İşletmenizin Her Alanını Kullanmak

Bazı işletmelerin özel isteği olarak da kolon rafları yuvarlak planda tasarlanmaktadır. Böylece hem raf sayısı hem de bölme sayısı artmaktadır. Temiz bir görüntü olmasını isterseniz kolon ölçülerinizde de üretimi sağlanmaktadır. Özellikle indirimli ürünler, günlük özel fırsatlar için iş yerlerinizdeki kolon raflarınızı kullanabilirsiniz. Dilediğiniz boyutlarda üretimi sağlanan kolon rafları, işletmenizdeki her alanı en iyi şekilde kullanmanız için tasarlanmışlardır.